Bisiklet Ödülleri Sahiplerini buldu...
Geriİzmir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığı, İklim Değişikliği ve Temiz Enerji Şube Müdürlüğü’nce iklim değişikliği etkilerine dirençli ve sağlıklı bir kent yaratmak amacıyla sürdürülebilir yenilenebilir enerji kaynakları kullanımı, çevrenin korunması, bilinçli enerji kullanımı ve enerji verimliliği gibi konularda toplumu aydınlatmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında 4.sü düzenlenen “Rüzgar ve Güneş Temiz Enerjiyle Bütünleş” konulu resim yarışmasının ödül töreni 08.06.2022 tarihinde İzmir Sanat'ta gerçekleştirildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan vekili Sayın Prof.Dr. Burhan Suat ÇAĞLAYAN ve Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Şükran Nurlu’nun yaptığı açılış konuşmasının ardından ilk 50’ye giren eser sahiplerinin eserleri barkovizyonda gösterimi yapılarak sahnede ödülleri ve başarı belgeleri verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullardaki 5, 6, 7. ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen yarışmada; Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Sayın Prof.Dr. Merih TEKİN BENDER, Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sayın Arş.Gör.Yurdagül KILIÇ,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü Görsel Sanatlar öğretmeni Sayın Hülya ÖZDAĞ, İzmir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanı Sayın Kerem GİRİŞKEN ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Temiz Enerji Şube Müdürü Sayın Özlem SEVİNÇ GÖKÇEN’den oluşan “Seçici Kurul”un 02.06.2022 Perşembe günü yaptığı değerlendirme sonucunda ilk üç dereceye giren resim ile sergilenmeye hak kazanan 50 eser belirlendi.

İlk 3’e; İnci POLAT Misak-ı Milli Ortaokulu / Mustafa Baran TEKSİN Güzelyalı Ortaokulu / Sevengül YAMAN Haykıran Adem Saatçi Ortaokulu seçildi. İlk 3 eser sahiplerine, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan vekili Sayın Prof.Dr. Burhan Suat ÇAĞLAYAN tarafından “en çevreci ulaşım aracı” olan bisiklet ödülleri sahnede takdim edildi.

    
 

Ayrıca ilk 50 eser sahibine İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Şükran Nurlu, İklim Değişikliği ve Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanı Sayın Kerem GİRİŞKEN ve Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sayın Arş.Gör.Yurdagül KILIÇ tarafından hediyeleri ve başarı belgeleri verildi.

   

   

Jüri üyelerine ve ilk 3 eser sahibinin öğrenim görmüş olduğu Misak-ı Milli Ortaokulu, Güzelyalı Ortaokulu ve Haykıran Adem Saatçi Ortaokulu yetkililerine de İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımıcısı Sayın Şükran NURLU tarafından plaket, çiçek ve teşekkür belgeleri verildi. Ödül Töreni sonrasında İzmir Sanat’ta eserler bahçe kısmında sergilenerek canlı müzik dinletisi eşliğinde kokteyl düzenlendi.   

Seçici Kurul tarafından belirlenen ilk 50 eser sahiplerinin eserleri 16-22 Haziran 2022 tarihleri arasında "Tarihi Bıçakcı Han"da sergilenecektir. Eser sahipleri 27 Haziran 2022 tarihinden itibaren eserlerini gönderdiği adresten alabilecekler. 

Ekrem Akurgal Yaşam Parkı'na Teknik gezi
İlk 50 eser sahipleri ve okul yetkilileri İBB araçlarıyla okullardan transferleri sağlanarak Bayraklı'da yer alan İBB Ekrem Akurgal Yaşam Parkı’ına getirilerek İklim Değişikliği ve Temiz Enerji Şube Müdürlüğü teknik ekibi tarafından alanda yer alan Güneş Enerji Santrali ve elektrikli araçlarımızla, elektrikli şarj istasyonu hakkında bilgilendirme yapılmıştır.