2 Ödül Birden...
Geri

  

Sağlıklı Kentler Birliği 38. Olağan Meclis Toplantısı ve “İklim Krizine Karşı Kentsel Adaptasyon” konulu konferans Pamukkale Belediyesi'nin ev sahipliğinde 21-23 Ekim 2022 tarihlerinde Denizli'de gerçekleşti. Konferansa; üye belediye başkanları, meclis üyeleri, danışma kurulu üyeleri, üye belediye koordinatörleri ile İzmir Büyükşehir Belediyesini temsilen İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri Sn. İlhan DAL, Sn. Saadet ÇAĞLIN ve Sn. Onur YİĞİT, İklim Değişikliği ve Temiz Enerji Şube Müdürlüğü’nden Aylin CENGİZ ve Nilgün ÖZMEN katıldı.

Sağlıklı Kentler Birliği'nin her yıl düzenlemiş olduğu bu yıl 13.sü düzenlenen “Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması” ödül töreninin de gerçekleştiği konferansta, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Çevre ve Sosyal Sorumluluk kategorilerinde 2 proje ile jüri özel ödülü aldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak Sağlıklı Çevre kategorisinde İZSU Genel Müdürlüğü’nün “Yeşil Dönüşümde İçme Suyu Temin Sistemine Hidroelektrik Santral Kurulması” ve Sosyal Sorumluluk kategorisinde Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın “Mera İzmir” projeleri ile Jüri Özel Ödülüne layık görülmüştür.