5.Rüzgar ve Güneş Temiz Enerjiyle Bütünleş
Geriİzmir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı, İklim Değişikliği ve Temiz Enerji Şube Müdürlüğü olarak; Sağlıklı Kentler yaratmak amacıyla sürdürülebilir yenilenebilir enerji kaynakları kullanımı, doğanın korunması, iklim değişikliği, bilinçli enerji kullanımı ve enerji verimliliği gibi konularda toplumu aydınlatmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla çalışmalar yürütmekteyiz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı ve temiz bir dünyada yaşaması için temiz enerji bilinci yerleştirilerek, enerji tasarrufu konusunda farkındalık yaratmak ve sürdürülebilirliği sağlamak üzere ortaokullarda eğitim gören öğrencilerimize yönelik resim yarışması düzenlenecektir. 

15.04.2024–22.05.2024 tarihleri arasında 5.si gerçekleşecek olan “Rüzgar ve Güneş, Temiz Enerjiyle Bütünleş” konulu resim yarışması İzmir ilinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okulların 5,6,7. ve 8. sınıflarında eğitim gören öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilecektir.

Yarışma Teknik Şartnamesi, Aydınlatma metni, Onaylama metni, Veli izin belgesi, Muvafakatname

Son Başvuru Tarihi:22.05.2024

Yarışma takviminde değişiklik yapma hakkı İzmir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Temiz Enerji Şube Müdürlüğü'ne aittir. Yarışma takviminde olabilecek değişiklikler http://skpo.izmir.bel.tr adresinde duyurulacaktır.