7. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı
Geri35. Enerji Verimliliği Haftası çerçevesinde gerçekleşen 7. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, 14-16 Ocak 2016 tarihlerinde, İstanbul WOW Convention Center'da yapıldı. 7. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda enerji verimliliği alanında çalışan bilim insanları, kamu, özel ve sivil toplum kuruluşunun ürün ve faaliyetleri sergilenerek, konferans, panel, sergi ve ödül töreni gibi değişik konulardaki etkinliklerle enerji verimliliği alanında yürütülen çalışmalar kamuoyuna duyuruldu.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Sağlıklı Kentler ve Temiz Enerji Şube Müdürlüğü tarafından açılan bir stant ile Belediyemize ait enerji alanındaki yaptığımız projelerden Çiğli Çamur Çürütme ve Kurutma Tesisi, Havza Solar Kurutma Tesisi, CER Projesi, LED Aydınlatma Projesi, Tam Adaptif Trafik Yönetim Sistemi, Sayısal Trunk Telsiz Sistemi, Solar Duraklar ve Güneş Panelli Vapurlar katılımcılara ve konuklara tanıtıldı. Stantta ayrıca “Deniz Ulaşımını Geliştirme Projesi” kapsamında alınan Arabalı Yolcu Gemisi Hasan Tahsin’in maketi sergilendi. Büyük ilgi gören geminin emergency aydınlatmaları, geminin miyar güvertesinde yer alan güneş panelleri ile sağlanmaktadır. 

Türkiye’de düzenlenen Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı enerji verimliliği bilincini geliştirmek ve bu alandaki uzmanların profesyonel deneyimleriyle de birlikte enerji verimliliği alanında gelişmeler sağlamak için düzenlenmektedir.