Bisiklet Ödülleri sahiplerini buldu...
Geri

 
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, günümüzde hızla artan çevre kirliliği ve doğal kaynakların tükenmesine dikkat çekmek amacıyla 10.04.2017 tarihinde düzenlediği 2.“Rüzgar ve Güneş, Temiz Enerjiyle Bütünleş” konulu resim yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Yıldız DEVRAN’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından ilk 50’ye giren eserlerin slayt gösterimi yapılarak dereceye giren eserler konuklara sunuldu. 

Çocuklar bizi motive ediyor...
İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Yıldız Devran “Çocukların yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak enerji elde edilmesi, enerji kaynaklarının verimli kullanılması, enerji tasarrufu, enerji tasarrufunun çevreyle ilişkisi ve etkilerinin tasvir edildiği resim çalışması yaparak bilincin yerleşmesine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Onların inancını ve heyecanını görünce, biz de daha çok motive oluyoruz” diye konuştu.

           
 
447 eser yarıştı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2.sini düzenlediği “Rüzgar ve Güneş, Temiz Enerjiyle Bütünleş” konulu resim yarışmasına bu yıl 447 eser katıldı. İl genelinde (2 yılda bir) geleneksel olarak organize edilen, ödüllü “Rüzgar ve Güneş Temiz Enerjiyle Bütünleş” konulu resim yarışması ile çocuklarımızın sürece aktif olarak katılımları da sağlanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullardaki 5, 6, 7. ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan yarışmada; 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Resim-iş Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tuba GÜLTEKİN ve Doç. Dr. Cemile Arzu AYTEKİN, Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Asuman DEMİRKOL, İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Yıldız DEVRAN ve Sağlıklı Kentler ve Temiz Enerji Şube Müdürü Özlem TUĞAÇ’tan oluşan “Seçici Kurul”un 04.04.2017 tarihinde yaptığı zorlu değerlendirme sonucunda ilk üç dereceye giren resim ile sergilenmeye hak kazanan 50 eser belirlendi. İlk 3’e; Elif EROL-Şehit Yüzbaşı Ali Rıza Sadak Ortaokulu- BAYRAKLI, Muhammet KURU-Türk Telekom Yatılı Bölge Ortaokulu, KİRAZ ve Yağmur UYGUR-Necmiye Bilgin Ortaokulu, BORNOVA seçildi. İlk 3’e girenlere İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Yıldız DEVRAN, Sosyal Projeler Dairesi Başkanı Aytuğ BALCIOĞLU ve Sağlıklı Kentler ve Temiz Enerji Şube Müdürü Özlem TUĞAÇ tarafından “en çevreci ulaşım aracı” olan bisiklet ödülleri takdim edildi. Ayrıca ilk 50 eser sahibine başarı belgesi, çeşitli hediyeler içerisinde güneş enerjili şarj aleti (Solar Power Bank) ve okullarına da teşekkür belgesi verildi.Türk Telekom Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Gürcan AKBAŞ, Şehit Yüzbaşı Ali Rıza Sadak Ortaokulu Müdürü Kadir USTA, Necmiye Bilgin Ortaokulu Müdürü Özcan MANAV yerine okul müdür yardımcısı Başak ÇALLI’ya İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Yıldız DEVRAN tarafından plaket ve katılımlarından dolayı teşekkür belgesi verildi.


Ödül Töreni sonrasında İzmir Sanat sergi alanında eserler sergilenerek kokteyl verildi. Seçici Kurul tarafından belirlenen ilk 50 eser 3 gün boyunca İzmir Sanat’ta sergilendi. Eser sahipleri eserlerini gönderdiği adresten alabilecekler. Eserler aynı zamanda sitemizde de yayınlanacaktır.