İzmir Büyükşehir Belediyesi 2 Ödülün Sahibi Oldu...
Geriİzmir Büyükşehir Belediyesi, Sağlıklı Kentler Birliği’nin her yıl düzenlemiş olduğu “Sosyal Sorumluluk”, Sağlıklı Şehir Planlaması”, Sağlıklı Yaşam” ve “Sağlıklı Çevre” olmak üzere 4 ayrı kategoride Sağlıklı Kentler Birliği’ne üye belediyelere yönelik düzenlediği "Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması"nda “Sağlıklı Yaşam” ve “Sağlıklı Şehir Planlaması” kategorilerinde 2 ödülün sahibi oldu.

Bu yıl “Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri 2017”nin sahiplerini bulduğu Kahramanmaraş buluşmasında, İzmir Büyükşehir Belediyesi “Sağlıklı Yaşam” kategorisinde “Avrupa Bisiklet Yarışması 2017” ile ödüle layık görüldü. “Sağlıklı Şehir Planlaması” kategorisinde ise “Urla Bademler Kooperatifi Doğal Yaşam Köyü” projesi ile Jüri Özel Ödülüne layık görülerek 2 ödülün sahibi oldu. Sağlıklı Kentler Birliği Başkan Vekili tarafından “Avrupa Bisiklet Yarışması 2017”nin ödülünü Ulaşım Dairesi Başkanı Kader SERTPOYRAZ, “Urla Bademler Kooperatifi Doğal Yaşam Köyü” projesinin ödülünü Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Ertuğrul TUGAY aldı.

     

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından düzenlenen “Su Kaynakları ve Kentler” başlıklı konferans ve 27.olağan meclis toplantısı ve "Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması” ödül töreni Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 25-26-27 Ekim 2017 tarihlerinde Kahramanmaraş’ta gerçekleşti.

Eklenme Tarihi: 31.10.2017