4.Rüzgar ve Güneş Temiz Enerjiyle Bütünleş!
Geri


İzmir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığı İklim Değişikliği ve Temiz Enerji Şube Müdürlüğü olarak; Sağlıklı Kentler yaratmak amacıyla sürdürülebilir yenilenebilir enerji kaynakları kullanımı, çevrenin korunması, iklim değişikliği, bilinçli enerji kullanımı ve enerji verimliliği gibi konularda toplumu aydınlatmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla çalışmalar yürütmekteyiz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı ve temiz bir dünyada yaşaması için temiz enerji bilinci yerleştirilerek, enerji tasarrufu konusunda farkındalık yaratmak ve sürdürülebilirliği sağlamak üzere ortaokullarda eğitim gören öğrencilerimize yönelik düzenlenecek olan resim yarışması yapılacaktır.

22.04.2022–20.05.2022 tarihleri arasında 4.sü gerçekleşecek olan “Rüzgar ve Güneş, Temiz Enerjiyle Bütünleş” konulu resim yarışması Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okulların 5,6,7. ve 8. sınıflarında eğitim gören öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilecektir.

Yarışma Teknik Şartnamesi, Aydınlatma metni, Onaylama metni, Veli izin belgesi, Muvafakatname
Katılımcı Formu

Son Başvuru Tarihi : 20.05.2022
Ödül Töreni ve Sergi: 08.06.2022 

Yarışma takviminde değişiklik yapma hakkı İzmir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Temiz Enerji Şube Müdürlüğü'ne aittir. Yarışma takviminde olabilecek değişiklikler http://skpo.izmir.bel.tr adresinde duyurulacaktır.

Seçici kurulun değerlendirmesi sonucu 50 adet eser seçilerek ilk 3 esere bisiklet ödülü verilecektir. İlk 50 eser bir (1) hafta boyunca belirlenecek olan adreste ve kurumsal web sitesindeki (http://skpo.izmir.bel.tr) sanal sergide sergilenecektir.