Kent ve Sağlık temalı uluslararası kongre
Geri

                 

Sağlıklı Kentler Birliği tarafından düzenlenen “Kent ve Sağlık” temalı uluslararası kongre 11-14 Aralık 2018 tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirildi. Kent ve Sağlık Kongresine Birlik üyesi belediye başkanları, meclis üyeleri, Birlik danışma kurulu üyeleri, DSÖ sağlıklı şehirler ağı temsilcileri, çeşitli kurum ve kuruluşların ilgili yöneticileri, üniversitelerden akademisyenler ve öğrenciler, Sağlıklı Kentler Birliği koordinatörleri, ulusal ve uluslararası uzmanlar ve konuşmacılar ve basın mensupları ile birlikte 87 kurumdan 200’e yakın ulusal ve uluslararası katılımcı katıldı. 

İzmir Büyükşehir Belediyesini temsilen kongreye Sağlıklı Kentler ve Temiz Enerji Şube Müdürü Özlem SEVİNÇ GÖKÇEN ve Ulaşım Dairesi Başkanlığı'ndan Burak TÜMER katıldı. “Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri 2017”nin sahiplerini bulduğu Kahramanmaraş buluşmasında, İzmir Büyükşehir Belediyesi “Sağlıklı Yaşam” kategorisinde “Avrupa Bisiklet Yarışması 2017” ile ödüle layık görülmüştü. Kongrede ödül kazanan belediyelerin sunumlarının yer aldığı oturumlarda İzmir Büyükşehir Belediyesi de Avrupa Bisiklet Yarışması ile ilgili sunum yaptı.

Konferansın kapanış oturumunda Sağlıklı Kentler Birliği tarafından; 2014-2018 yılları arasında Birlik tarafından gerçekleştirilen çalışmalar, DSÖ 6. faz çalışmaları, Belfast Konferansının çıktıları, Kopenhag Mutabakatı, Belfast Tüzüğü ve 7. faz dönemine geçiş konuları hakkında bilgilendirme yapıldı. Kapanış konuşmalarının ardından Sağlıklı Kentler Birliği Başkan Vekili ve Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş 2014-2018 yılları arasındaki katkı ve desteklerimizden dolayı İzmir Büyükşehir Belediyesi adına Özlem SEVİNÇ GÖKÇEN'e teşekkür sertifikasını takdim etti.