Bisiklet Ödülleri Sahiplerini buldu...
Geri

       
    
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, günümüzde hızla artan çevre kirliliği ve doğal kaynakların tükenmesine dikkat çekmek amacıyla 17.05.2019 tarihinde düzenlediği 3.“Rüzgar ve Güneş, Temiz Enerjiyle Bütünleş” konulu resim yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Yıldız DEVRAN’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından ilk 50’ye giren eserlerin slayt gösterimi yapılarak dereceye giren eserler konuklara sunularak çocuklara hediye ve başarı belgeleri verildi.

251 eser yarıştı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 3.sünü düzenlediği “Rüzgar ve Güneş, Temiz Enerjiyle Bütünleş” konulu resim yarışmasına bu yıl 251 eser katıldı. İl genelinde (2 yılda bir) geleneksel olarak organize edilen, ödüllü “Rüzgar ve Güneş Temiz Enerjiyle Bütünleş” konulu resim yarışması ile çocuklarımızın sürece aktif olarak katılımları da sağlanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullardaki 5, 6, 7. ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan yarışmada; Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Tuba GÜLTEKİN, Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Prof.Dr. Merih TEKİN BENDER, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Lisesi Resim Öğretmeni Gülsün SOLGUN, İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Hülya OKER ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Kentler ve Temiz Enerji Şube Müdürü Özlem SEVİNÇ GÖKÇEN’den oluşan “Seçici Kurul”un 03.05.2019 tarihinde yaptığı zorlu değerlendirme sonucunda ilk üç dereceye giren resim ile sergilenmeye hak kazanan 50 eser belirlendi.

       

İlk 3’e Cevat HAYTA Türk Telekom Yatılı Bölge Ortaokulu – Kiraz, Dila UZUN Prof. Dr. Aziz Sancar Ortaokulu – Narlıdere, Hazal BALIKÇI Reşat Nuri Güntekin Ortaokulu – Bornova seçildi. İlk 3’e girenlere İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yıldız DEVRAN tarafından “en çevreci ulaşım aracı” olan bisiklet ödülleri takdim edildi. Ayrıca ilk 50 eser sahibine Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Prof.Dr. Merih TEKİN BENDER, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Lisesi Resim Öğretmeni Gülsün SOLGUN, İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Hülya OKER ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Kentler ve Temiz Enerji Şube Müdürü Özlem SEVİNÇ GÖKÇEN tarafından çeşitli hediyeler içerisinde güneş enerjili şarj aleti (Solar Power Bank), başarı belgesi ve okullarına da teşekkür belgesi verildi.

Jüri üyelerine ve ilk 3 eser sahibinin öğrenim görmüş olduğu Türk Telekom Yatılı Bölge Ortaokulu, Prof. Dr. Aziz Sancar Ortaokulu ve Reşat Nuri Güntekin Ortaokulu yetkililerine de İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımıcısı Yıldız DEVRAN tarafından plaket verildi.

       
      

Ödül Töreni sonrasında İzmir Sanat’ta eserler sergilenerek kokteyl verildi. Seçici Kurul tarafından belirlenen ilk 50 eser 24-31 Mayıs tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde sergilenecektir. Eser sahipleri 3 Haziran tarihinden itibaren eserlerini gönderdiği adresten alabilecekler. Eserler aynı zamanda sitemizde de yayınlanacaktır.