Jüri Özel Ödülü, İZMİR DOĞAL YAŞAM PARKI PROJESİ ile İZMİR’İN...
Geri


Sağlıklı Kentler Birliği'nin 14-15-16 Mayıs 2010 yılında gerçekleştirdiği geniş katılımlı toplantısı olan Ürgüp Buluşması, Ürgüp Belediyesinin ev sahipliğinde Belediye Başkanları, Meclis üyeleri, Sağlıklı Şehir Proje Koordinatörleri ve uzmanların katılımıyla gerçekleşmiştir. Toplantıya Türkiye'nin en önemli üniversitelerinden öğretim üyeleri sağlık, kentsel hizmetler ve yönetimde eşitlik konusunda bilgilerini dinleyicilerle paylaşmışlardır.

Ana teması "Tüm Politikalarda Sağlık ve Sağlık Alanında Eşitlik" olan toplantıya İzmir Büyükşehir Belediyesini temsilen Sağlıklı Kentler Proje Koordinatörü Özlem TUĞAÇ ve çalışma ekibinden Aylin CENGİZ YEL ve Nilgün ÖZMEN katılmıştır.

Sağlıklı Kentler Birliği, Türkiye'de yaşayan insanların Sağlıklı Şehirler Hareketi ile sosyal, ekonomik, fiziksel, kültürel ve eğitim açısından daha tatmin edici yaşam koşullarına sahip olmasını sağlamak amacıyla, Birlik üyesi belediyeleri sağlıklı şehir plan ve stratejileri üretmede ve bunları uygulamaya koymada motive etmek ve özendirmek amacıyla her yıl "Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülü" vermektedir.

Bu yıl "Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri'nin sahiplerini bulduğu Ürgüp Buluşması'nda, Sağlıklı Şehir Planlaması ve Çevre Ödülü kategorisinde "İzmir Doğal Yaşam Parkı Projesi" Jüri Özel Ödülüne layık görülmüştür. Ödül Bursa Büyükşehir Beledi Başkanı Sayın Recep ALTEPE tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi adına Sağlıklı Kentler Proje Koordinatörü Özlem TUĞAÇ'a verilmiştir.