Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği'nin 6. yıl konferansı Denizli'de yapıldı.
Geri

Denizli Belediyesi’nin ev sahipliğinde 14-15-16 Ekim 2010 tarihlerinde yapılan Sağlıklı Kentler Birliği’nin 6. Yıl Konferansı’nda, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Kentler Birliği üyeleri ile bir araya geldi.

Sağlıklı Kentler Birliği’nin 13.Olağan Meclis Toplantısı’nın da yapıldığı 6.Yıl Konferansı, “Kentsel Hizmetlerde Sağlığı Etkileyen Politikalar” konu başlığı altında, dört farklı oturumda gerçekleşti. Konferansa İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Yıldız YILMAZ, Sağlıklı Kentler Proje Koordinatörü Özlem TUĞAÇ ve AB Uzmanı Yener CEYLAN katıldı.

Sağlıklı Kentlerde Çevre Politikaları konulu 1.oturumda İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Yıldız YILMAZ, “İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma, Destekleyici ve Sürdürülebilir Çevre Yaratılması Çalışmaları”, Sosyal Belediyecilik Anlayışı konulu 4.oturumda ise AB Uzmanı Yener CEYLAN “İç Göç Entegrasyon Projesi” ile konuşmacı olarak katılarak katılımcılarla bilgi ve deneyimlerini paylaşmışlardır.