Sağlıklı Kentler Birliği Konferansı Nisan 2011'de Bursa'da gerçekleşti...
Geri


KENTLEŞME ve KENTLERDE YAŞAM…  

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 07-08-09 Nisan 2011 tarihlerinde gerçekleşen ‘Kentleşme ve Kentlerde Yaşam’ temalı konferans Bursa’da yapıldı. Belediye Başkanları, Meclis üyeleri, Sağlıklı Şehir Proje Koordinatörleri ve uzmanların katılımıyla Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Hüdavendigar Salonu’nda gerçekleşen Konferansta İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sağlıklı Kentler Birliğine üye 42 kent ile bir araya geldi.

Konferansa İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen İBB Meclis üyelerinden Ali Rıza KAYA, Talat KARASU ve Sağlıklı Kentler Proje Koordinatörü Özlem TUĞAÇ katılarak Sağlıklı Kentler Birliği üyeleri ile bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

Sağlıklı Kentler Birliği’nin 14.Olağan Meclis Toplantısı’nın da yapıldığı Konferansta, İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Timuçin Oral “Kent yaşamında ruh sağlığımız”, EMBARQ Sürdürülebilir Ulaşım Merkezi Türkiye Direktörü Yüksek Makine Mühendisi Sibel Bülay “Sağlıklı kentler ve sürdürülebilir ulaşım”, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Eda Ünlü Yücasoy “Sağlıklı kentlerde yaşam tecrübeleri” ve Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Uluğ tarafından “Sağlıklı kent oluşumunda mimarlığın önemi” konulu sunumlar yapıldı.