DSÖ Avrupa Sağlıklı Şehirler ağı Haziran 2012'de St.Petersburg'taydı.
Geri

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından her yıl Sağlıklı Şehirler ve Ulusal Ağlara yönelik olarak düzenlenen “Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı Yıllık İş ve Teknik Konferansı” 14-15-16 Haziran 2012 tarihlerinde Rusya’nın St. Petersburg kentinde yapıldı.


“Sağlık ve Esenlik: Çocukluktan Yaşlılığa Sağlık” teması ile gerçekleştirilen buluşmaya Sağlıklı Şehirler ağına üye 52 Avrupa ülkesinden 100´ün üzerinde şehrin belediye başkanları, üst düzey politikacıları ve proje koordinatörleri olmak üzere yaklaşık 400 kişi deneyim ve görüşlerini paylaşmak üzere bir araya geldi. Türkiye’den DSÖ V. Faz’ına (2009-2013) ve Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’ne üye olan 15 kentin temsilcisi de konferansa yoğun ilgi gösterdi.

DSÖ’nün davetiyle konferansa katılan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen İBB Başkan Vekili-Meclis üyesi Dr. Sırrı AYDOĞAN, İBB Meclis üyesi Talat KARASU, Genel Sekreter Yardımcısı Serpil BARAN, Sağlıklı Kentler Proje Koordinatörü Özlem TUĞAÇ ve İBB Çocuk ve Gençlik Merkezi Sorumlusu Burcu Pınar ŞAHİN katılarak bilgi ve deneyimlerini paylaştı.


Düzenlenen oturumlarda İzmir Büyükşehir Belediyesi “Korunmasız grupların refah ve sağlığını destekleyici ve koruyucu yenilikçi ve kapsayıcı programlar” başlığı altında gerçekleştirilen oturumda; “İzmir Büyükşehir Belediyesi İç Göç Entegrasyon Projesi (İGEP), Çocuk ve Gençlik Merkezi, Sosyal Destek Merkezleri” adlı sunumu İBB Çocuk ve Gençlik Merkezi Sorumlusu Burcu Pınar ŞAHİN yaparak DSÖ üye şehirleriyle çalışmalar paylaşıldı.