AB Hibe Projeleri Eğitim toplantısı
Geri

AB Hibe Projeleri Eğitim toplantısına İzmir’de katıldı…

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından düzenlenen “AB Hibe Projeleri Eğitim” toplantısı, 19-20-21 Kasım 2014 tarihleri arasında Bursa’da yapıldı.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Proje Koordinatörleri Toplantısı ve Eğitimi, Sağlıklı Kentler Birliği’ne üye 36 belediyeden 45 katılımcıyla Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı AB İşleri Uzman Yardımcıları Aysel Tolunay ve Ceyhan Çiçek tarafından gerçekleştirildi. Eğitim toplantısına İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak katılındı.


Toplantının açılış konuşması Sağlıklı Kentler Birliği Müdürü Murat AR tarafından gerçekleştirildi. Konuşmasında eğitimin amaçları ve programın içeriği hakkında bilgi veren Murat Ar, Birlik ve Dünya Sağlık Örgütü VI. Faz çalışmaları hakkında güncel bilgileri katılımcılarla paylaştı.

Eğitim toplantısında;
“AB Metodolojisine Göre Proje Hazırlama Tekniğine Giriş’’ konu başlığı altında çalıştaylar düzenlendi, “Proje Kurgusunun Oluşturulması”, “Mantıksal Çerçeve Tablosu ve Proje Bütçesi ile Faaliyet Planı”, “Hibe Başvuru Formunun Doldurulması ve Projelerin Değerlendirilme Süreci” konuları ele alındı.