SKB eğitim toplantısı 14-15.Mart.2015 tarihlerinde Trabzon’da gerçekleşti…
GeriSağlıklı Kentler Birliği’nin düzenlemiş olduğu “Yerel Yönetimler İçin Sera Gazı Salınım Envanterinin Önemi ve Hazırlanması” konulu uygulamalı eğitim toplantısı 4-5-6 Mart 2015 tarihlerinde Trabzon Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, düzenlenen uygulamalı eğitim toplantısında Sağlıklı Kentler Birliği’ne üye şehirlerin Belediye Başkanları, Meclis üyeleri, Sağlıklı Şehir Proje Koordinatörleri ve uzmanlarla bir araya geldi.


Eğitim toplantısının açılış konuşmasını yapan Sağlıklı Kentler Birliği Müdürü Murat AR eğitim toplantısının amacını ve Birlik ile ilgili güncel haberleri katılımcılarla paylaştı. Açılış konuşmasının ardından Sağlıklı Kentler Birliği Danışma Kurulu üyesi ve Anadolu Üniversitesi Ekoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cengiz TÜRE “Küresel Isınma ve İklim Değişikliğine Genel Bir Bakış, Yerel Yönetimler için Sera Gazı Salım Envanterinin Önemi, Uluslararası Yerel Yönetimler Sera Gazı Salımlarının Analizi Protokolü, Genel İlkeler Ve Envanter İçin Gerekli Olan Bilgiler” üzerine, ikinci gün “Yerel Yönetim Faaliyetlerinden Kaynaklanan Sera Gazı Salımlarının Envanterinin Hazırlanması, Toplum Ölçekli Salımların Envanterinin Hazırlanması ve Eskişehir Örneği” ile ilgili bilgiler vererek eğitim toplantısını tamamladı.