"İklim Dostu İZMİR için Harekete Geç!"
Geriİzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Sağlıklı Kentler ve Temiz Enerji Şube Müdürlüğü olarak Sağlıklı Kentler yaratmak amacıyla sürdürülebilir, yenilenebilir enerji kaynakları kullanımı, çevrenin korunması, bilinçli enerji kullanımı ve enerji verimliliği gibi konularda toplumu aydınlatmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla yürüttüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Günümüzde hızla artan çevre kirliliği ve doğal kaynakların tükenmesi konularına dikkat çekilmesi, bireysel olarak enerji tasarrufu yapılmasının öneminin toplumun her kesiminde benimsenmesi ve uygulanabilir hale getirilmesini hedefleyen Sağlıklı Kentler ve Temiz Enerji Şube Müdürlüğü “Küresel Isınma, Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Enerji Verimliliği” konulu bilinçlendirme çalışmalarına başladı.

                    

İzmir ilinin tüm ilçelerinde verilmeye başlanan eğitim seminerleri; Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenmiş olan 91 okulun 5., 6., 7., ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenmektedir. 6 Mart 2015 tarihinde başlayan “Küresel Isınma, Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Enerji Verimliliği” konulu eğitimlere bugüne kadar 1.700 öğrenci katılarak bilinçlendirilmiştir.

Eğitim seminerleri Ege Orman Vakfı işbirliğinde düzenlenmekte ve 2015 yılı boyunca devam edecektir.