Küresel Isınma ve İklim Değişikliğiyle mücadeleye İzmir’den destek…
GeriÜlkemizin doğasının korunması, iklim değişikliğiyle mücadele ve sürdürülebilirlik kapsamında yürüttüğü çalışmalarla; biyolojik çeşitliliği korumayı ve insanın doğadaki ayak izini azaltmayı amaçlayan WWF’nin Türkiye ayağı WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliği çerçevesinde “Earth Hour” (Dünya Saati) uygulamasına destek verdi.

Dünyanın en büyük doğa koruma kuruluşlarından olan ve dünya çapında beş milyon destekçiyle 100’den fazla ülkede çalışan WWF’nin Türkiye ayağı WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ile işbirliğine giden İzmir Büyükşehir Belediyesi, küresel ısınmaya karşı farkındalığın artırılması hareketine ışıklarını 1 saat kapatarak katıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yönetim ve ek binalarının güvenlik haricindeki dekoratif aydınlatmaları ile Saat Kulesi’nin ışıkları, 28.03.2015 Cumartesi akşamı 20:30-21:30 saatleri arasında bir saat süreyle karartılarak küresel iklim değişikliğiyle mücadeleye sembolik destek verdi.

2007 yılından bu yana düzenlenen “Earth Hour” (Dünya Saati), başkentlerde ve büyük kentlerde ülkeleri temsil eden büyük ve görkemli yapılar başta olmak üzere, ışıkların bir saatliğine kapatılması ile küresel iklim değişikliğiyle mücadele anlamında sembolik bir hareket olarak uygulanıyor. Dünya Saati’ne 2014 yılında, Türkiye’de dahil olmak üzere 162 ülke ve 7 binden fazla şehir katılmıştır.