Küresel Isınma, Yenilenebilir Enerji Kaynakları eğitimi Beydağ
Geri
Sağlıklı Kentler yaratmak amacıyla sürdürülebilir, yenilenebilir enerji kaynakları kullanımı, çevrenin korunması, bilinçli enerji kullanımı ve enerji verimliliği gibi konularda toplumu aydınlatmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla yürüttüğümüz “Küresel Isınma, Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Enerji Verimliliği” konulu eğitimler devam etmekte…

Eğitim seminerleri Sağlıklı Kentler ve Temiz Enerji Şube Müdürlüğü ile Ege Orman Vakfı işbirliğinde düzenlenmekte olup Ekim 2015’de Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlemiş olduğu Beydağ ilçesinde yer alan ortaokullara da ulaşarak 230 öğrenciye daha eğitim verildi.

  

Bugüne kadar eğitim projemizden yararlanan ilçeler ise; Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla, Ödemiş.

İzmir ilinin tüm ilçelerinde verilmeye başlanan eğitim seminerleri; 91 okulun 5., 6., 7., ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenmektedir. 6 Mart 2015 tarihinde başlayan eğitimlere Kasım ayı sonu itibariyle 7.125 öğrenci katılarak bilinçlendirilmiştir.